نوکیا بازگشت:گوشی های جدید ویندوز 10 مایکروسافت با برند نوکیا!

نوکیا بازگشت:گوشی های جدید ویندوز 10 مایکروسافت با برند نوکیا!

سال گذشته بود که مایکروسافت بخش دستگاه های فناوری شرکت فنلاندی نوکیا را با قیمت 7.2 میلیارد دلار خریداری کرد. حالا این غول فناوری در تلاش است تا جای پای خود را در بازار گوشی های هوشمند هند محکم کند و سهم بیشتری را به خود اختصاص دهد.

بنا بر گزارشات Economic Times مایکروسافت قرار است تا اوخر سال 2015 گوشی های جدید مبتنی بر ویندوز 10 موبایل را با برند NOKIA در هند عرضه کند! برخی از این دستگاه ها از ابتدا برای ویندوز 10 موبایل طراحی خواهند شد. سیستم عامل جدید ویندوز 10 که از اوخر جولای بر روی رایانه های شخصی و تبلت ها راه اندازی شد انتطار می رود در ماه های آینده بر روی گوشی های ویندوزفون نیز اجرا شود.

طبق آخرین اخبار سهم گوشی های مایکروسافت در هند در بازه زمانی سه ماه اول و دوم 2015 از 9.8 درصد به 8.1 درصد کاهش یافته است. نوکیا در این کشور رتبه چهارم را در فروش گوشی های هوشمند دارد. حالا که مایکروسافت خود را در بین  رتبه های بالا نمی بیند، تصمیم دارد با این کار فروش گوشی های لومیا را افزایش دهد.

اطلاعاتی در مورد مشخصات این گوشی ها منتشر نشده است اما این احتمال وجود دارد که بسیاری از گوشی های تولید شده در این منطقه میان رده یا ارزان قیمت باشند. با وجود اینکه سامسونگ محبوب ترین نام تجاری را در هند دارد اما دستگاه های خریداری شده از این برند در هند پرچم دار و گران قیمت نبوده اند.

مدیر دستگاه های مایکروسافت در هند به نام Ajey Mehta در بیانیه ای گفت: دستگاه های تولید شده توسط شرکت های مختلف در این کشور از شبکه 4G پشتیبانی نمی کنند. اما از این پس این قابلیت در گوشی های مایکروسافت قرار داده خواهد شد.

وقتی سال گذشته مایکروسافت تشکیلات نوکیا را با قیمت 7.2 میلیارد دلار خریداری کرد بسیاری از کارشناسان مطرح تا به امروز نوکیا را تمام شده می دانستند اما با این خبر به نظر می رسد دنیای تلفن همراه هنوز به غول مشهوری به نام نوکیا نیاز دارد.

منبع: cnet.com

1+

درباره نویسنده

علاقه مند به دنیای تکنولوژی. 19 ساله تهران

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ